Super cote ale partidelor din sferturile Champions League, 11 aprilie

Super cote ale partidelor din sferturile Champions League
Champions League

Cele mai bune predictii ale meciurilor din Champions League, mansa tur din sferturile de finala, din 11 aprilie. Aici puteti gasi ultimele informatii despre cele mai importante intalniri din Liga Campionilor. Super cote ale partidelor din sferturile Champions League

Dortmund vs Monaco

Dortmund a avut o zi pe care trebuie sa o uite cat mai repede, in care a pierdut cu 1-4 in fata lui Bayern. Aceasta infrangere o coboara pe Dortmund pe locul 4 in Bundesliga. Finalul de sezon trebuie sa fie tratat cu seriozitate de Borussia pentru a ramane pe locurile de Champions League.

Echipa are un meci dificil in compania lui Monaco, in sferturile de finala ale Ligii Campionilor.  Antrenorul Tuchel se confrunta cu probleme de lot inaintea jocului. Portarul Bonmann, fundasul Durm si mijlocasii Kagawa, Mario Gotze, Julian Weigl, Marco reus si Sebastian Rode vor lipsi, fiind accidentati. In optimi, Dortmund a eliminat pe Benfica, dupa 0-1 la Lisabona si 4-0 acasa. Gazdele au prima sansa, dar trebuie sa se teama de atacul lui Monaco!

Monaco a avut un sezon extraordinar, fiind lider in Franta si calificata in ultimele 8 echipe din Champions League. Francezii au cel mai temut atac din Europa, inscriind numai putin de 88 de goluri in campionat!

De asemenea, Monaco a marcat 39 de goluri in cele 12 partide din Champions League. In optimi, a eliminat pe Manchester City, dupa 3-5 pe “Etihad” si 3-1 acasa. Echipa franceza a marcat cel putin de 3 ori in 7 din ultimele 10 meciuri din deplasare, in toate competitiile.

Predictia cea mai buna:

Click pe poza si beneficiati de cota 5,00 la meciul Crystal Palace vs Arsenal

Juventus vs Barcelona

Meciul este o adevarata finala, in care se intalnesc doua foste castigatoare ale Champions League. Juventus a eliminat pe Porto in optimi, dupa 2 victorii. Echipa lui Allegri are un sezon foarte bun in Serie A, unde este lider autoritar.

Dar acum Juventus se pregateste pentru infruntarea titanilor. Va juca cu cel mai valoros adversar din sferturi. Pentru a spera la calificare Juventus are nevoie de victorie, fara gol primit. Dar in fata Barcelonei, nu poti fi sigur niciodata de izbanda, mai ales dupa revenirea incredibila a catalanilor din fata lui PSG. Dani Alves se pregateste sa-si infrunte vechea echipa.

Barcelona va juca cu echipa standard, in care se evidentiaza trio-ul Messi- Suarez- Neymar. Echipa lui Luis Enrique a avut parte de un dus rece in ultima etapa, pierzand cu 0-2 in fata Malagei, in deplasare. Nu este singura infrangere recenta, Barca capotand si la La Coruna.

Dar, mobilizarea va fi cu totul diferita pentru meciul cu Juventus din Champions League. Dupa esecul 0-4 in fata lui PSG din optimi de finala, Luis Enrique isi va lua masuri de prevedere. Insa, trebuie remarcat faptul ca echipa catalana a pierdut 50% dintre meciurile din deplasare din acest sezon de Liga Campionilor.

Sursa foto: dolcesport